به عزیزانی که چله اخلاص را برداشتند پیشنهاد می کنم که چله خود را به دو سوره یس فقط در صبح و سوره واقعه فقط در شب متبرک کنند. اگر تسلط بر خواندن قرآن زیاد ندارید فقط به صوت این دو سوره گوش کنید ؛ خیلی تاثیر گذار می باشد چون اگر مفهوم چله اخلاص درک شده باشد یک چیز عظیمی است که اخلاص یعنی چه؟ چطور می شود خالص شد؟ عبارت «مَن أخلَصَ لِلّهِ أربَعینَ صَباحا » به چه معناست؟
البته برای کسانی که نماز اول وقت را دارند و به آن چسبیدند پیشنهاد می کنم بعد از هر پنج نماز و تسبیحات حضرت زهرا در این چهل روز، یک سلام به امام حسین بکنند . این سلام ، سی ثانیه بیشتر طول نمی کشد که نوعی ارادت قلبی می باشد و به این صورت است :
«السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ».
بعد بلافاصله به سجده بروید و بگویید:
«اَللّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ حَمْدَالشّاکِرینَ ، اَللّهُمَّ لارْزُقْنى شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ یَوْمَ الْوُرُودِ، وَثَبِّتْ لى قَدَمَ صِدْق عِنْدَکَ مَعَ الْحُسَیْنِ وَ اَصْحابِ الْحُسَیْنِ».شاید جمعا یک دقیقه طول نکشد بنابراین چهل روز بعد از تمام نماز ها بخوانید اگر می‌بینید که ضعف دارید که خدا نکند داشته باشید بعد از یک نماز فقط بگویید .
چله+اخلاص+ نماز اول وقت+ سلام بر امام حسین